16 Prill 2024

Bujqësi

AKB: Të mbrohen prodhimet vendore

Prishtinë, 23 prill - Kryetari i Aleancës Kosovare të Biznesit Agim Shahini me disa përfaqësues të komunitetit të agrobiznesit kanë vizituar sot Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ku janë pritur nga ministri... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)