26 Shtator 2023

Botë

Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Tokio, 11 gusht - Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS) ka njoftuar se një tërmet me magnitudë 5,8 ballë të shkallës Rihter goditi brigjet e rajonit Hokkaido... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)