31 Mars 2023
Aeroporti i Gjakovës funksionalizohet për qëllime të mbrojtjes Prishtinë, 30 mars - Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës , Liburn Aliu, mbajtën konferencë për medie në lidhje me projektet strategjike milionëshe që po realizohen në ish-Aeroportin e Gjakovës dhe në Babaj të Bokës. Lexo
Donald Trump pranë arrestimit, ngrihen akuza penale Washington, 31 mars - Votimi i një jurie të madhe në Manhatan ka hapur dritën jeshile për ngritjen e një padie ndaj ish-Presidentit Donald Trump, nën akuza që kanë të... lexo
Kryetari Alban Hyseni raporton në Kuvend për qeverisjen njëvjeçare Gjilan, 30 mars - Kuvendi Komunal i Gjilanit, nën drejtimin e Arianit Sadikut, kryesues, ka mbajtur sot seancën e radhës, ku kryetari i Komunës, Alban Hyseni ka prezantuar raportin e punës,... lexo