16 Prill 2024

Bujqësi

Tokat bujqësore, 7.5 milionë hekëtar djerrina

Pekin, 11 shkurt - Sipas statistikave deri më datën 8 shkurt, toka bujqësore prej 7 milionë e 500 mijë hekëtarësh janë vuajtur nga thatësira dhe 2 milionë e 72 njerëz janë përballur me vështirësinë për ujin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)