24 Qershor 2024

Botë

Ushtria ruse nuk mund ta ndalë aksionin e ‘Wagner’

Minsk, 30 qershor - Grupi “Wagner” ende është duke rekrutuar luftëtarë në Rusi, edhe pse organizoi kryengritjen kundër udhëheqësve të ushtrisë ruse, një prej ngjarjeve që lëkundi pushtetin e presidentit rus, Vladimir Putin. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)