15 Korrik 2024

Botë

Rusia ka pësuar humbje të shumta në Ukrainë

Londër, 27 shkurt - Shërbimet inteligjente të Ministrisë britanike të Mbrojtjes thanë se Brigada më e rëndësishme e e Këmbësorisë Ruse duket se ka pësuar humbje të rënda, përfshirë në ushtarë dhe pajisje. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)