23 Maj 2024

Bujqësi

Hapet Festivali i Verës si mundësi e re ekonomike

Rahovec, 16 qershor - Organizata Jo Qeveritare AKTIV organizon festivalin e verës në fshatin Hoçë të Madhe të komunës së Rahovecit. Përfaqësues të kafeneve, restoranteve, tavernave dhe dyqaneve ushqimore nga komunat në veri të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)