23 Shtator 2023

Mbillen 14 drunj dekorativ që asociojnë datën e çlirimit të Rahovecit

Rahovec, 13 qershor  - Për nder të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të Rahovecit, në Varrezat e Dëshmorëve në Rahovec, mbillen 14 drunj dekorativ, duke asociuar datën e çlirimit të komunës së Rahovecit.

Në ceremoninë e mbjelljes ishin të pranishëm i pari i Rahovecit, kryetari Smajl Latifi bashkë me drejtorët e drejtorive komunale.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)