23 Maj 2024

Arsim

Arsimi renditet lart në prioritetet e qeverisë

Prishtinë, 2 gusht - Ngritja e edukimit cilësor ishte tema e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me Presidentin e R.I.T Kosova të Universitetit Amerikan në Kosovë, Kamal Shahrabi. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)