24 Qershor 2024

Arsim

UKZ shënoi 10-vjetorin e themelimit

Gjilan, 9 mars - Fillimisht janë intonuar himni Kombëtar, i Kosovës dhe himni akademik Gaudeamus nga kori i Universitetit Publik “Kadri Zeka” në Gjilan.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)