08 Dhjetor 2023

Arsim

Sot mbahet Festa e Abetares

Prishtinë, 17 maj - Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) organizon festën tradicionale “Festa e Abetares”. Në manifestimin qendror,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)