15 Korrik 2024

Tregti

Eneos Holdings ndalon importin e naftës nga Rusia

Tokio, 14 maj - Kompania "Eneos Holdings", një nga furnizuesit më të mëdhenj të naftës në Japoni, njoftoi se ka ndaluar importin e naftës nga Rusia. Presidenti i "Eneos", Saito Takeshi në një konferencë për media tha se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)