26 Shkurt 2024

Opinion

Ngrohtësi pranvere në shpirt e në vargje

Drita Kosumi-Syla, tashmë është një emër i njohur në letërsin e sotme, përkatësisht në poezinë e sotme shqipe. Përpos poezisë për të rritur që e lëron me aq suksese, poetja tani më i është kthyer edhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)