24 Qershor 2024

Anhel Di Maria largohet nga Juventusi

Torino, 14 maj - Pas një pjese të parë të vitit të kushtëzuar nga probleme të ndryshme fizike dhe ndoshta edhe psikologjike nga mendimi për Botërorin, në muajt e parë të 2023 kemi parë Anhell Di Maria-n në formë të shkëlqyer, i cili në momentin më të vështirë ka marrë për dore Juventus-in me gola dhe asiste.

Pranvera riktheu një Di Maria jo brilant, madje nervoz, të kushtëzuar nga një fazë disi e ngjashme e skuadrës së Allegrit dhe të paaftë për të bërë diferencën. Paraqitjet e fundit kanë shkaktuar mjaft debat. Është rihapur edhe debati për të ardhmen e tij. Juventus-i dëshiron të mbajë Di Maria-n, por gjithçka është e hapur për rinovimin e kontratës, siç thuhet nga Calciomercato.it.

Marrëdhëniet mes palëve janë të shkëlqyera, por ka disa dyshime. Ne duhet të kuptojmë se cilat do të jenë perspektivat e klubit dhe nëse vetë klubi do të shohë te Di Maria vullnetin për të qëndruar. Prandaj nuk është për t’u habitur që ka dyshime për qëndrimin e tij në Torino dhe rrjedhimisht thashetheme të reja për të ardhmen e tij.

Pretenduesit për një lojtar të tillë, siç e dimë, sigurisht që nuk mungojnë. Sipas “Sport Mediaset”, Barcelona, ​​e cila tashmë e kishte ndjekur verën e kaluar, po mendon të rikthehet tek ai. Para se të kthehej në Argjentinë te “Rosario Central”, skuadër që ai e ka treguar gjithmonë si destinacionin e fundit përpara se të mbyllë karrierën e tij, Anhel DI Maria, mund të dëshirojë një aventurë të fundit të madhe në një klub europian.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)