03 Dhjetor 2023

Opinion

Albert Kamy hero i së vërtetës

Filozofi Gjerman Karl Jaspers nuk është kunder racionalitetit, në asnjë rrethanë ai nuk na thotë të shpërfillim arsyen, por ndryshe nga filozofët e mëdhenjë të së kaluarës ai këmbëngulë se racionaliteti... Lexo

Ismail Kadare lajmëtar i lirisë

Emanuel Macron Presidenti i Francës duhët të i shtohet jurisë së komunitetit të Nobelit për ti analizuar kryeveprat e letërsisë botërore, ishte... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)