15 Korrik 2024

Industri

USAID mbështet praktikat e riciklimit

Prishtinë, 5 qershor - Sot, Aktiviteti i USAID-it Riciklimi ka rëndësi dorëzoi mjete dhe veshje pune mbledhësve joformalë të mbeturinave nga komunitetet Romë,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)