12 Prill 2024

Energjetikë

KEDS vendos pajisje automatike që identifikon prishjet

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë sh.a. (KEDS) pronë e kompanive turke Çalik Holding dhe Lima ka njoftuar se po e përshpejton digjitalizimin e rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike në dobi të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)