10 Dhjetor 2023

Marilyn Monroe, bjondja më e bukur në botë

SHBA, 27 gusht - Aktorja amerikane Marilyn Monroe është cilësuar si bjondja më e bukur e të gjitha kohërave.

Ish ylli i ekranit ka konkuruar në një garë të fortë ku kundërshtare kishte ikona të tjera si, Cameron Diaz, Madonna apo Scarlett Johansson.

Vendin e dytë në këtë garë e mban Grace Kelly, bukuroshja që u martua me princin Ranieri III, e ndjekur nga Brigitte Bardot dhe Cameron Diaz.

Votimi është realizuar nga kompania “Clairol Nice \'n Easy”.

Zëdhënësi i saj tha se është e cuditshme që edhe tani që ka kaluar rreth gjysme shekulli nga vdekja, Monroe vazhdon t’i magjepsë njerëzit me bukurinë e saj.

Në këtë renditje Madonna mban vendin e 11-të, ndërsa Gwen Stefani e 14-ta. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)