01 Mars 2024

Shfaqen filmat “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”

Prishtinë, 8 gusht - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se sot në Kino Armata do të organizojë shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”.

Filmat janë prodhuar me mbështetje të Qeverisë së Republikës së Kosovës.  

Filmi “I pabesi”, është realizuar nën regjinë e Musa Isufi, me skenar të Shkelqim Islami, me aktorë: Gani Veseli, Anisa Ismaili, Artan Ibishi, Valon Nuhiu, Muzabejdin Qamili.  

Ndërsa, filmi “Heshtja Vret” është realizuar nën regjinë e Musa Isufi, me skenar të Shkelqim Islami, me aktorë: Gani Veseli, Sefedin Shabani, Faton Ibrahimi, Egzona Salihu, Valon Nuhiu, Artan Ibishi, Emine Kadriu, Blerim Ismani. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)