04 Tetor 2023

Alicia Keys, në pritje të fëmijës së parë

SHBA, 29 maj - Alicia Keys pret fëmijen e saj të parë. Artistja amerikane do të martohet këtë vit me babanë e fëmijës së vet, producentin Swizz Beatz.

Përfaqësuesit e ciftit e konfirmuan këtë lajm për mediat.

Alicia është pjesë e atyre artistëve që duhet të marrin pjesë në koncertin e programuar për 10 qershor në Johannesburg, në vigjilje të hapjes së Botërorit në Afrikën e Jugut.Swizz Beatz ka qenë më parë i martuar dhe ka dy fëmijë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)