12 Prill 2024
Qeveria subvencionon blerjen e lëndës djegëse për ngrohje për 21,000 familje Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti dhe Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati u takuan sot me Shefin e Seksionit të Bashkëpunimit në Zyrën e Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Johannes Madsen Stenbaek si dhe përfaqësuesit e Qendrave për Punë Sociale në Kosovë (QPS). Lexo
Të martën fillon “Java kundër Korrupsion 2023” Të martën, me 5 dhjetor 2023, fillon “Java Kundër Korrupsion 2023”. Koalicioni i Organizatave të Shoqërisë Civile “Bashkë kundër Korrupsionit”, edhe... lexo
Presidentja Osmani takoi presidentin e Kenias, William Ruto Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Dubai, ku po mbahet COP28, konferenca kryesore globale për ndryshime klimatike, ka zhvilluar një takim me... lexo