26 Shkurt 2024

AKB prezanton shpenzimet e kosovarëve që vizituan Shqipërinë dhe Mal të Zi

Prishtinë, 13 prill - Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) organizon konferencë për media në të cilën do të prezantoj një hulumtim lidhur me vizitën e kosovarëve në Shqipëri dhe Mal të ZI.

AKB ka realizuar një studim hulumtues për qytetarët kosovar që vizituan Shqipërin dhe Malin e Zi, si pasojë e kufizimit dhe mbylljes në Kosovë e që këto sipas AKB-së patën pasoja ekonomike dhe financiare për vendin tonë.

Sa qytetarë lëshuan Kosovën për këtë vikend, sa shpenzuan ata, cilat vende i vizituan dhe sa është humbja financiare e Kosovës që qytetaret shpenzuan kete vikend në këto vende do të prezantohen sot gjatë konferencës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)