23 Shtator 2023

Tregti

"Lavërtaria" tërhiqet nga vala 43 e privatizimit

Prishtinë, 21 prill - Sot, Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) është obliguar të tërheqë nga Vala e 43-të e Privatizimit, Ndërmarrjen e Re “Lavërtari Blegtori Administrata e vjetër” SH.P.K. e cila ishte paraparë të tenderohet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)