23 Maj 2024

Fillon shtrirja e infrastrukturës telekomunikuese brezgjerë në Kosovë

Prishtinë, 21 mars - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, marrin pjesë në ngjarjen “Kosova Connected”.  

Ky aktivitet zhvillohet për të shënuar një ndër arritjet kryesore të Ministrisë së Ekonomisë/Projektit KODE, në lidhje me shtrirjen e infrastrukturës telekomunikuese brezgjerë në Kosovë.

Ngjarja organizohet në Shkollën Fillore “Rilindja” në fshatin Herticë të Komunës së Podujevës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)