10 Dhjetor 2023

Telekomunikacion

Maqedoni, Kompania TAV merr me koncesion aeroportet

Shkup, 2 mars - Zyrtarizohet marrja me koncesion e aeroporteve të Shkupit dhe Ohrit nga kompania turke TAV, e cila firmosi sot marrëveshjen me Qeverinë. Sipas drejtuesve të kësaj kompanie, për 20 muaj dhe investime prej 200 milion eurosh, Shkupi do të ketë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)