24 Shkurt 2024

Telekomunikacion

Rriparohen hekurudhat e Maqedonisë

Shkup, 30 gusht - Trenat e Maqedonisë, në vend të shpejtësisë aktuale prej 50 kilometra në orë, do të arrijnë 100 km në orë pasi që me 17 milion euro do të bëhet riparimi i hekurudhave. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)