30 Nëntor 2023

Google do të sjellë online të gjitha TV-të e botës

SHBA, 20 mars - Gjigandi i internetit, kompania Google pritet të lançojë projektin e saj më të ri, për të sjellë në transmetim përmes internetit, të gjitha televizionet e botës.

Buime të kompanisë kanë thënë se projekti quhet “TV set-top Box”.

Kjo platformë është ndërtuar dhe po testohet në mënyrë që të ofrojë shërbimin për vizitorët e Google, të cilët me anë të aplikimeve mund të lidhen me çdo TV që duan në çdo vend të botës, ndërkohë që qëndrojnë para kompiuterit të tyre. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)