25 Shkurt 2024

Apple prezanton iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus!

Seul, 8 shtator - Së fundmi, kompania e njohur Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të dizajnit të iPhone 13 duke përfshirë pak a shumë të njëjtin nivel për kamerën selfie të telefonit dhe sensorët Face ID.

Sido që të jetë, iPhone 14 duket shumë si 13 në shikim të parë, me të njëjtin ekran të sheshtë.

Modelet amerikane të iPhone 14 eliminojnë gjithashtu pjesën fizike të kartës SIM, duke hyrë të gjitha në eSIM. Modeli standard i iPhone 14 fillon nga 799 dollarë dhe 14 Plus fillon nga 899 dollarë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)