25 Shkurt 2024

Anonymous hakon Bankën Qendrore Ruse pritet të publikojë 35 mijë dosje sekrete

Moskë, 24 mars - Anonymous ka njoftuar në Twitter se ka  hakuar Bankën Qendrore Ruse, dhe paralajmëron  se 35,000 dosje me marrëveshje sekrete do të publikohen brenda 48 orëve.

Kjo është hera e tretë që Anonymoys sulmon Rusisë, teksa më herët janë hakuar faqet e institucioneve shtetërore dhe televizionet kombëtare, duke shfaqur pamje nga lufta në Ukrainë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)