26 Shkurt 2024

Teknologji

Google mbyll web site-in në Kinë

Pekin, 25 mars - Google ka mbyllur portalin e saj në gjuhën kineze dhe ka nisur që të ridrejtojë kërkimet në sajtin e vet në Hong Kong, duke shkaktuar kështu inatin e Pekinit dhe duke e bërë të paqartë ardhmërinë e vet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)