30 Nëntor 2023

Teknologji

"Neofonie" prodhon i-Pad me një produkt të ri

Berlin, 14 prill - Një kompani gjermane po përpiqet të rivalizojë me gjigandin Apple të teknologjisë amerikane, duke krijuar një produkt të ngjashëm me iPAD-in. Kompania gjermane Neofonie ka prodhuar kompjuterin WE-PAD, i cili është dizenjuar... Lexo

Dy lexues elektronik nga ViewSonic

SHBA, 13 prill - ViewSonic ka paraqitur dy lexues elektronik të librave - VEB 625 e VEB 620. Të dy lexuesit vijnë me ekrane 6-inçëshe E Ink, mirëpo modeli i avancuar,... Lexo

Promovohet iPhone OS 4.0

SHBA, 12 prill - Drejtori legjendar i Apple Steve Jobs edhe një herë është ngjitur në skenën e ndërtesës së Apple në Cupertino dhe ka paraqitur... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)