08 Dhjetor 2023

Teknologji

iPhone 4 është gati për të thyer rekorde

SHBA, 24 qershor - Sërish jemi në të njëjtën datë të vitit ku turma të mëdha njerëzish grumbllohen para dyqaneve të Apple, madje disa ditë përpara e shkaku kryesor për këtë është versioni më i fundit dhe... Lexo

Sony Ericsson paraqet Xperia X8

Helsinki, 23 qershor - Modeleve Xperia i’u shtua edhe një verzion, bëhet fjalë për Sony Ericsson X8. Celulari ka një ekran me prekje me HVGA rezolucion (320х240... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)