08 Dhjetor 2023

Teknologji

Të ardhura rekorde të "Apple"

SHBA, 22 korrik - Drejtori i përgjithshëm i kompanisë kompjuterike Apple, Stiv Xhobs, u lëvdua me rezultate të mira pas lançimit të "iPhone 4", transmeton javorja kroate "Nacional". Lexo

SHBA, zbulohet laseri antiajror

Hampshire, 20 korrik - Firma amerikane “Rayethon” publikoi sot laserin antiajror në “Farnborough Airshow” në Hampshire, të aftë të rrëzojë mjete... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)