26 Shkurt 2024

Teknologji

Fotografi prej 70 gigapiksel

Dubai, 8 gusht - Nëse ju admironi fotografinë nga panorama e Dubait me një rezolutë prej 45 gigapiksel, atëherë me siguri do të jeni të kënaqur të mirëpritni fotografinë e re që është fotografuar panorama e Budapestit edhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)