23 Shtator 2023

Teknologji

Televizori 3D, në treg nga Toshiba

Tokio, 25 gusht - Televizori 3D pa syza do hidhet në treg brenda këtij viti. Premtimin e ka bërë komoania japoneze Toshiba në një prononcim për gazetën “Yomiuri”. Lexo

Britanikët të varur nga teknologjia

Londër, 20 gusht - Sipas një studimi të fundit, 45 për qind të kohës që rrinë zgjuar, gjenden para kompjuterit, televizorit apo radios. Studimi është... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)