08 Dhjetor 2023

Teknologji

Blackberry kërcënim për shumë shtete

Oman, 13 shtator - Qeveritë e Indisë, Emirateve të Bashkuara dhe Arabisë Saudite kanë kërcënuar se do të mbyllin shërbimet elektronike si emailet apo veprimet në internet që ofron pajisja Blackberry. Lexo

Facebook lë pas edhe Google

SHBA, 12 shtator - Facebook nuk di të ndalet. Pas regjistrimeve rekord në të, rrjeti social mposht edhe motorin më të madh të kërkimit në internet, Google, duke... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)