26 Shtator 2023

Teknologji

Nintendo me fitim prej 4.4 miliardë dollarë n2020

Tokio, 7 maj - Prodhuesi japonez i konzollave dhe video-lojërave Nintendo rriti fitimin neto në 480.3 miliardë jen (4.4 miliardë dollarë) në vitin fiskal 2020, një rritje prej 85.7 për qind nga një vit më parë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)