25 Shkurt 2024

Mbape transferohet te Reali për një pagë prej 50 milionë euro në vit

Madrid, 31 janar - E përditshmja gjermane “Bild”, raporton se Real Madrid ka kompletuar transferimin e yllit të Paris Saint German (PSG), Kilian Mbappe.

Francezi nuk do rinovojë kontratën me “Parisienët” dhe në verë pritet të veshë fanellën e gjigantit madrilen.

“Bild” raporton se gjithçka është e përfunduar për kalimin e Mbappes te Real Madrid dhe që këta të fundit veçse e kanë kompletuar transferimin.

 Përpos kësaj, “Bild” raporton se francezi do fitojë rreth 50 milionë euro për vit, ku do jenë të përfshira edhe bonuset.

Sidoqoftë, asgjë nuk do bëhet zyrtare para fundit të sezonit, duke marrë parasysh se PSZH-ja do përballet me Realin, në kuadër të raundit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Sfida e parë Në mes PSZH-së dhe Real Madrid do te jetë në “Parkun e Princërve” më 15 shkurt 2022.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)