23 Shtator 2023

Hamza mbështet kampionin e Evropës në atletikë Muhamet Ramadani

Mitrovicë, 16 dhjetor - Kryetari i komunës, Bedri Hamza, sot ka pritur në takim kryetarin e Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani, i cili ishte i shoqëruar nga talenti i atletikës nga Mitrovica, Muhamet Ramadani, si dhe trajnerët e klubit të atletikës “Mitrovica”, Shaban Ramadani dhe Xhavit Tahiri.

Fillimisht kryetari Hamza, ka përgëzuar sportistin mitrovicas, kampion i Evropës në atletikë, Muhamet Ramadanin, për sukseset e arritura në arenën ndërkombëtare për hedhje të gjylës, duke e uruar atë për suksese tjera edhe në të ardhmen në këtë disiplinë sportive.

Kryetari Bedri Hamza, ofroi mbështetjen e tij të plotë dhe siguroi ata që sporti në Mitrovicë do të jetë prioritet për komunën, pasi që është interes i përbashkët investimi për klubet dhe të rinjtë e qytetit.

Ai gjithashtu tha se komuna brenda mundësive reale do t’i përkrah dhe do të jap maksimumin për kampionin Muhametin, si dhe të gjithë sportistët dhe klubet tjera sportive.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)