10 Dhjetor 2023

Denis Zakaria nënshkruan me Juventusin

Torino, 31 janar - Skuadra e Juventusit ka konfirmuar transferimin e mesfushorit Denis Zakaria nga Borusia Mynshengladbah.

Zvicerani do nënshkruajë kontratë katërvjeçare me klubin italian, pasi të kryejë testet mjekësore.

Juventus ka publikuar një video të mesfushorit që ka arritur në Torino, derisa takohet me disa tifozë, bën foto dhe nënshkruan autografe.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)