23 Shtator 2023

Itali, Arrestohen shqiptarët me 100 kg kokainë

Romë, 5 shkurt - Mbi 100 kilogramë kokainë u konfiskuan në një operacion kundër drogës, i cili çoi në arrestimin e 32 personave, kryesisht shqiptarë, në krahinat Firence, Prato, Carrara, Brescia, Monza, Modena, Bergamo, Vicenza e Romë në shtetin fqinj të Italisë .

Operacioni, i kryer nga Flakët e verdha të kryeqytetit toskan në koordinimim me prokurorinë publike në Gjykatën e Milanos, ka shkatërruar një organizatë ndërkombëtare të trafikantëve të drogës që vepronte në të gjithë Italinë qendrore dhe veriore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)