03 Dhjetor 2023

Siguri

Kosova blen dronë Bayraktar nga Turqia

Prishtinë, 16 korrik - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar sot se Kosova ka blerë dronë Bayraktar TB-2 nga Turqia. Përmes një postimi në Facebook,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)