23 Shtator 2023

Siguri

DASH: Kosova ka bashkëpunuar kundër terrorizmit

Washington, 6 gusht - Gjatë vitit të kaluar ne Kosovë nuk ka pasur akte të drejtpërdrejta terrorizmi, thuhet ne raportin e fundit të Departamentit amerikan të Shtetit për terrorizmin, ne të cilin trajtohet edhe gjendja ne Kosovë. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)