24 Qershor 2024

Siguri

Shteti fajtor për vrasjen e Sebahate Morinës

Prishtinë, 5 prill - Sot janë bërë dy javë nga nxjerrja e vendimit të Gjykatës Kushtetuese që i gjeti përgjegjës Prokurorinë dhe Policinë për shkeljen e të drejtës në jetë të Sebahate Morinës. Qendra... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)