03 Tetor 2023

Shënohet Dita Botërore e Sklerozës Multiple

Prishtinë, 30 maj - Shoqata e Neurologjisë së Kosovës dhe Klinika e Neurologjisë së QKUK-së organizojnë sot konferencën e Ditës Botërore të Sklerozës Multiple 2023.

Tema bosht e shënimit të kësaj dite për këtë vit është arritja e rradhes e Njesisë së MS me bashkëpunëtorë, krijimi i Udhërrëfyesit Kombëtar për Trajtim të Sëmundjeve Demielinizuese.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)