24 Shkurt 2024

Shëndetësi

Kosova ende pa ligj për duhanin

Prishtinë, 16 mars - “Në Kosovë nuk po respektohet Ligji për Ndalimin e Pirjes së Duhanit në institucionet publike”, kështu u tha sot në debatin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)