24 Shkurt 2024

Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve prezanton gjetjet e zgjedhjeve të 2021

Prishtinë, 2 dhjetor - Shefi i misionit përcjellës të zgjedhjeve të Bashkimit Evropian (EU EFM), Lukas Mandl, së bashku me ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog, do të mbajnë një konferencë për shtyp për të prezantuar gjetjet preliminare dhe konkluzione mbi gjendjen e zbatimit të rekomandimeve të Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve 2021.

Këto gjetje dhe përfundime të cilat do të prezantohen sot janë rezultat i punës së ekspertëve të EFM të BE-së të vendosur në Kosovë që nga 14 nëntori 2022.


Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)