03 Tetor 2023

Kryeshefi Ekzekutiv i IPK-së priti në takim Avokatin e Popullit

Prishtinë, 18 korrik - Kryeshefi Ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj priti sot në takim Avokatin e Popullit, Naim Qelaj.

Gjatë takimit u diskutua për bashkëpunimin ndër institucional përfshirë këtu ankesat që ndërlidhen me shkelje të të drejtave të njeriut, shkëmbimin e informacioneve si dhe çështjet e të drejtave të njeriut me rastin e arrestit dhe ndalimit policor.

z. Hodaj dhe z. Qelaj shprehën gatishmërinë për bashkëpunim të mëtutjeshëm në fushën e respektimit dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)