03 Tetor 2023

Bislimi nuk shkoi për të raportuar në Komision se s’kishte kuorum

 Prishtinë, 21 korrik - Këshilltari i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, duke reaguar për dështimin e Komisioni për Integrime Evropian, ka thënë se thotë se arsyeja e mos mbajtjes së mbledhjes së këtij komisioni, ishte mungesa e kuorumit, e jo mungesa e shefit të tij.

“Mbledhja e paraparë për raportim të zëvendëskryeministrit Bislimi para Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian, nuk u mbajt për shkak se nuk pati kuorum. Jo sepse nuk shkoi zëvendëskryeministri Bislimi."

"Ai pikërisht nuk ishte prezent, sepse nuk kishte kuorum. Zëvendëskryeministri Bislimi nuk ka refuzuar asnjëherë të raportojë në Komisionin për Integrim Evropian”, ka shkruar Kadiu në Facebook.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)