26 Shkurt 2024

Politikë

Transparenca buxhetore e komunave në nivel më të lartë

Prishtinë, 16 dhjetor - Sot, Instituti GAP ka publikuar raportin “Indeksi i Transparencës Buxhetore të Komunave 2021”. Në Indeksin e vitit 2021, transparenca buxhetore e komunave ka qenë në një nivel më të lartë. Mesatarja e pikëve... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)